23 лютого – день захисника Вітчизни

23 лютого – день захисника Вітчизни
Як відомо з історії нашої славної, 23 лютого святкується день захисника Вітчизни. Для когось це велике свято, а для когось навпаки. Близьким воно, звісно, є людям, як правило, старшого покоління, адже для сучасників більш близьким є, мабуть, 6 грудня – день Української армії. Можна довго обговорювати та відстоювати свою думку щодо обґрунтувань коректності святкувати день захисника Вітчизни саме 23 лютого. Чого робити ми не будемо. Далі просто приведено деякі інформацію, яка стосується саме цього дня.

Чотири річниці 23 лютого

23 лютого 1942
Голова Ради Народних Комісарів, він же нарком оборони СРСР, він же Верховний Головнокомандувач Й.Сталін видав наказ. У ньому були підведені підсумки восьмимісячної боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.
А вони, ці підсумки, були страшними. Мільйонні втрати. Сотні відданих міст, цілі республіки … Але були і обнадійливі рядки: нищівний розгром німців під Москвою!
Прем’єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчіль звернувся до нас з посланням з нагоди річниці Червоної Армії: “З цього урочистого приводу я передаю вираз того захоплення і вдячності, з якими народи Британської імперії стежать за їх подвигами, і нашої упевненості в переможному закінченні війни … ” Старий лис добре усвідомлював, що якщо не Червона Армія, яка стала на шляху коричневої чуми, то доля всієї Європи була б вирішена.
А ось що записав у своєму щоденнику 23 лютого Франц Гальдер, начальник генштабу сухопутних військ нацистської Німеччини: “Очікуваного наступу противника на честь дня Червоної Армії не сталося. Обстановка без істотних змін …”
Гальдер лукавив, заспокоював сам себе. Бої повсюди йшли жорстокі. І недарма Гітлер незабаром відправить свого начштабу у відставку, як і ще майже двісті генералів. Головна причина цього полягала в провалі бліцкригу.
23 лютого 1943
До цього дня Червона Армія підготувала подарунок з подарунків, розгромивши німців під Сталінградом і взявши в полон майже двісті тисяч солдатів і фельдмаршала Паулюса.
У черговому своєму наказі Сталін підвів підсумки двадцатимісячної боротьби проти німецько-фашистських полчищ. Особливо були відзначені останні успіхи військ Ленінградського і Волховського фронтів на Мгінскому напрямку. І хоча операція не дала великих територіальних результатів, вона змусила противника підтягти великі резерви, знявши їх з інших ділянок.
Отримано була в Москві телеграма від президента США Франкліна Рузвельта: “Прийміть наше глибоке захоплення Червоною Армією, її чудовими, неперевершеними у всій історії досягненнями. Вона зупинила ворога під Ленінградом, під Москвою, на Кавказі і, нарешті, в безсмертній Сталінградській битві сама перейшла в велике наступ “.
23 лютого 1944
Напередодні 26-ї річниці Червоної Армії наші війська форсували Дніпро, і Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ про присвоєння звання Героя Радянського Союзу більш ніж двомстам генералам, офіцерам, сержантам і рядовим. Кілька тисяч воїнів були відзначені орденами і медалями.
Починався третій і заключний період Великої Вітчизняної. В рядах діючої армії перебувало понад шість мільйонів солдатів і командирів. А на озброєнні були п’ять тисяч танків, дев’яносто тисяч гармат, вісім з половиною тисяч літаків. Це була сила, здатна остаточно зруйнувати ворога.
23 лютого 1945
Наказ Верховного Головнокомандуючого за номером п’ять про підсумки зимового наступу. Наша земля вже очищена від загарбників, завдано небувалий удар від Балтики до Карпат.
Другий і Третій Білоруські фронти ведуть бої в районі Кенігсберга, Перший Український вийшов на Одер. Завершено Вісло-Одерська, Варшавсько-Познанська, Сандомир-Сілезька операції. Радянські люди користуються кожною хвилиною, щоб послухати радіо: на скільки ще наші просунулися, які міста взяли?
Старий “друг” Вінстон знову прислав послання: “Майбутні покоління визнають свій обов’язок перед Червоною Армією так само беззастережно, як це робили ми, які дожили до того, щоб бути свідками цих чудових перемог …”
Попереду були ще два місяці запеклих боїв і самий завзятий – за Берлін.

Підготовлено по матеріалах istorya.ru.

Схожі матеріали на блозі про фріланс та фрілансер:

  1. Листівки, привітання та тематичні картинки до 23 лютого


Posted in Різне and tagged , by with 2 коментарі.

Comments

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *